Skip to main content

Yer süzgeci, ıslak zeminlerdeki suyun tahliyesi için kullanılan araçtır. Bu aracın, kullanım alanına göre, birbirinden farklı çeşitleri vardır. Klasik yer süzgeci, döşeme süzgeci, avlu süzgeci, yağ tutucu süzgeci, belli başlı süzgeç çeşitleridir. Süzgeçler, suyla temas ettiklerinden dolayı, kolaylıkla paslanabilirler. Bundan dolayı, paslanmaz yer süzgeci çok daha fonksiyoneldir. Paslanmaz süzgeçler de kullanım alanlarına uygun olarak, farklı şekil ve ebatlarda imal edilirler.

Ye Süzgeçleri Nedir? Özellikleri ve Kullanım Alanları

Suyun, belirli bir noktada toplanmasını engelleyen ve tesisata ulaştıran araçlara yer süzgeci denilir. Yer süzgeçleri, çok farklı alanlarda kullanılır. Buna uygun olarak, süzgeçlerin yapısı da değişiklik gösterir. Yer süzgeçleri, evlerde , mutfak ve banyolarda kullanılır. Ayrıca, restoran mutfakları gibi alanlarda ve tüm ıslak zeminlerde kullanılır.

Yer Süzgeçleri Çeşitleri

Yer süzgeçlerinin kullanım alanlarına bakarken aynı zamanda, yer süzgeci çeşitlerine de bakabiliriz.

  • Banyo ve mutfaklarda
  • Çamaşırhanelerde
  • Endüstriyel mutfaklarda

Genel olarak, yer süzgeçlerinin kullanım alanları bunlardır. Buna göre yer süzgeçlerinin çeşitleri ise şunlardır;

  • Klasik yer süzgeci
  • Döşeme süzgeci
  • Yağ tutucu süzgeç

En çok bilinen izolasyon yer süzgeci çeşitleri bunlardır. Bu ürünler, kullanım alanlarına göre, bazı farklılıklara sahip olarak imal edilirler.

Klasik Yer Süzgeçleri

Klasik yer süzgeçleri, zeminin ıslak kalmasını önleyen araçlardır. Zemin ıslak kalırsa, koku oluşur ayrıca, zeminin su çekmesine sebep olur. Bundan dolayı, tüm banyolarda mutlaka yer süzgeci kullanılır. Bununla beraber, banyo süzgeci tercih edilirken bazı özelliklere dikkat etmek gereklidir. Bunların başında gelen ise yer süzgecinin yapıldığı maddedir. Dayanıksız bir malzemeden yapılan yer süzgeci kısa sürede, yıpranır ve işlevini yerine getiremez. Bu sebeple, paslanmaz yer süzgeçleri, giderek daha fazla tercih ediliyorlar. Yer süzgeçleri, banyoların yanı sıra, başka yerlerde de kullanılıyor ve bazen çok fazla kimyasalla temas edebiliyor. Bu noktada, yer süzgecinin dayanıklılığını arttıran şey, imalatında paslanmaz metalle beraber, bazı tekstil ürünleri kullanılmasıdır. Klasik yer süzgeçleri, banyo ve mutfakların yanı sıra, bulaşıkhane, çamaşırhane, spor salonu soyunma odası duşlarında, kaldırım okul ve hastanelerde kullanılıyor.

Döşeme Süzgeçleri

Döşemelerdeki, pis suların tesisata aktarılmasını sağlayan aparata döşeme süzgeci denilir. Döşeme hizasına yerleştiren bu ürünler, balkon, çatı katı, teras ve bodrumlarda kullanılır. Bu ürünlerin, ızgaralı modelleri vardır. Bunun yanı sıra, süzgeçler, yandan çıkışlı ya da alttan çıkışlı olmak üzere ikiye ayrılırlar. Çatı olukları gibi yerlerde kullanılan süzgeçler, yandan çıkışlıdır. Buna ek olarak, alttan çıkışlı süzgeç modelleri çok daha fazla tercih edilir.

Yağ Tutucular

Mutfak lavabolarında çok miktarda yağ vardır. Bu yağ zaman içinde, donarak lavabonun tıkanmasına sebep olur. Bu sorun evlerden ziyade, lokanta mutfaklarında son derece ciddi bir sorundur. Lokanta ve restoran mutfak lavabolarında yağ tutucular kullanılır ve böylece yağların lavaboyu tıkmasının önüne geçilir. Yağ tutucular, önemli bir işleve sahiptir. Ancak yağ tutucuların, işlevini yitirmemesi için belirli aralıklarla temizlenmeleri gereklidir.

Sukar Yer Süzgeci Fiyatları

Kaliteli yer süzgeci arayanların tercihi genellikle sukar yer süzgeci oluyor. Bu marka, yer süzgeçleri, dönebilen ve ayarlanabilen ürünlerdir. Bu ise montaj kolaylığı sağlar. Buna ek olarak süzgeçlerde koku önleyicisi vardır ve bu ürünü öne çıkaran özelliklerdendir. Sukar yer süzgeçleri; spa, otel, spor salonu, sauna, banyo, hastane, havuz, teras gibi alanlarda kullanılır. Tüm bu alanlarda kullanılacak ürünler belirli farklara sahiptir ve fiyatları da sahip oldukları özelliklere göre değişiklik gösterir. Kolay montaj imkanı sunan ve ayarlanabilir olmasıyla konfor sunan sukar yer süzgeçleri, kalitesine kıyasla, uyun fiyatıyla da öne çıkıyor.

Yorum yazın

Close Menu

BAKIRKÖY DRENAJ

Drenaj İstanbul; Şehrin birçok bölgesinde hizmet veren bir kuruluştur. Hedefimiz Karaköy ve Bakırköy şubelerinin yanı sıra ülkenin her bölgesine hizmet vermektir.

Bakırköy DRENAJ

Osmaniye mah.
İncirli yolu sok.
No:17 / A
Bakırköy / İSTANBUL

T: (+90) 212-570-9438
E: destek@bakirkoydrenaj.com

Karaköy DRENAJ

Tersane caddesi No: 107
Beyoğlu/Karaköy/İstanbul