Skip to main content

Duş kanalları, kişilerin banyolarında bulunan duş kabinlerinde duş alırken atık suların akıp gittiği kanallardır. Duş kanalları genel olarak pis suları taşırlar. Kişiler eğer temiz su akıtır ise yine bunları da duş kanalları taşıyabilir. Eğer bu kanalların temiz kokmasını ister iseniz temizlik yaptığınız suları duş kanallarına dökebilirsiniz. Temizlik suları az da olsa hoş bir koku verecektir.

Duş kanalları, genel olarak atık suları taşıdıkları için çok çabuk kirlenir veya tıkanabilir. Kişiler bu kanalları kullanırken büyük parçalar ile bu kanalları tıkamamaya dikkat etmelidir. Eğer dikkat edemeyeceklerini düşünler ise bu devrede paslanmaz süzgeçler oldukça fazla önem taşır. Bu süzgeçler sayesinde gidere herhangi bir madde kaçmayacaktır.

Duş Kanalları Ne için Kullanılır?

İnsanlar vücutlarını tozlu veya pis hissettiklerinde duşa girmeye ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyaç genel bir ihtiyaçtır ve her kişi bu ihtiyacı karşılamak ve içini rahatlatmak ister. Peki bu ihtiyacı nasıl karşılar: duşa girerek. Bu kişilerin vücutlarındaki kirler duşa girdiklerinde su ile beraber yere düşer ve duş kanalları aracılığı ile evlerden veya duş kabinlerinden uzaklaştırılır.

Saçı uzun olan ya da gür olan kişilerin de duşta oldukça fazla saçı dökülür. Bu saçlar da yine duş kanallarına ulaşır ve dışarıya atılır. Dışarıya atılmak üzere alınan bu saçlar çoğu zaman geçtiği kanalları tıkayabilir. Bu gibi durumlara dikkat edilmeli ve giderlere saç atılmamalıdır.

Duş Kanalı Temizlenmeli Midir?

Duş kanalı bir çeşit giderdir. Giderler tıkanabileceği için temiz tutulmalı ve buna dikkat edilmelidir. Eğer duş kanalları temiz tutulmaz ise çok fazla olumsuz sonuç ile karşılaşılabilinir. En basit temizleme yolu eğer gider kapağında saç veya büyük bir cisim var ise bu cisim hemen alınmalıdır eğer alınmaz ise duş kanallarını tıkayabilir.

Duş Kanalı Nasıl Temiz Kullanılır?

Duş kanalı çok çabuk pislenen ve tıkanabilen borular oldukları için temiz kullanılmalıdır. Peki nasıl temiz kullanılır?

  • Gider kapağına büyük cisimler atılmamalıdır,
  • Gider kapağına paslanmaz süzgeç konulmalıdır; diğer adı banyo süzgeci olan bu süzgeçler yine gider kapağına büyük cisimlerin kaçmasını engeller.
  • Gider kapağına saç atılmamalıdır,
  • Gider kapağından belirli süreler ile duş kanallarını temizleyecek kimyasallar dökülmelidir.

Bu gibi maddeler duş kanallarını temiz tutmaya çok fazla yardım edecek ve tıkanmasını da önleyecektir.

Duş Kanalı İle Tuvalet Kanalı Birleşir Mi?

Duş kanalı ile tuvalet kanalı birleşir mi sorusu oldukça merak edilen sorular arasındadır. Duş kanalı ile tuvalet kanalı kişilerin atık suların gidiş borularına göre değişim gösterir. Örneğin bu atık boruları evlerde birleşim göstermese de en son aynı yere gidebilir. Yani en son hepsinin döküldüğü yer genel olarak aynıdır. Bazı kişilerin ise tuvalet ve banyosu aynı odada olduğu için direkt birleşim gösterebilir.

Tuvalet ve duş kanallarının birleşimi ise kişileri daha çok uğraştırabilir. Çünkü bu kişiler borularda bir sorun olduğunda sorunun kaynağının tuvalet mi banyo mu olduğunu bulmakta zorlanabilir ve hem tuvalet giderlerine hem de banyo giderlerine daha fazla dikkat etmeleri gerekir.

Duş Kanalı Tıkanabilir Mi?

Duş kanallarının tıkanmaması için nelere Duş kanalı da bir çeşit gider borusu olduğu için tıkanabilir. Bazı zamanlar duş kanalı tıkanmasa bile aktığı yerde diğer borulardan gelen atıklar da boruyu tıkayabilir.

Yani duş kanallarına bir cisim atılmasa veya düşürülmese bile kirli suların birleşerek tek borudan akmaya başladığında bir tıkanma da olabilir. Sorun diğer borularda olsa da duş kanallarında olan borulara da tıkanma var mı diye bakılmalıdır. Duş kanalları kolay tıkanabildikleri için dikkat ile kullanılması gereken bir gider sistemidir.

Yorum yazın

Close Menu

BAKIRKÖY DRENAJ

Drenaj İstanbul; Şehrin birçok bölgesinde hizmet veren bir kuruluştur. Hedefimiz Karaköy ve Bakırköy şubelerinin yanı sıra ülkenin her bölgesine hizmet vermektir.

Bakırköy DRENAJ

Osmaniye mah.
İncirli yolu sok.
No:17 / A
Bakırköy / İSTANBUL

T: (+90) 212-570-9438
E: destek@bakirkoydrenaj.com

Karaköy DRENAJ

Tersane caddesi No: 107
Beyoğlu/Karaköy/İstanbul